• Domov
  • Tipy

Aký tvar a dĺžka nechtov je vhodná práve pre vás?

Aký tvar a dĺžka nechtov je vhodná práve pre vás?

Aký tvar a dĺžka nechtov je vhodná práve pre vás?

Krásne upravená manikúra je snom i ozdobou každej ženy. Nepreberné množstvo štýlov, farebných kombinácií či rôznorodých motívov umožňuje každej z nás popustiť uzdu fantázii a zažiť pravidelnú nechtovú metamorfózu. Nemali by sme však zabúdať ani na charakteristické črty našich prstov, ktoré nám boli dané do vienka. Výber tvaru nechtov je preto vhodné prispôsobiť nielen nášmu vkusu, ale aj dĺžke prstov a tvaru nechtového lôžka.

Okrúhle nechty

Tento typ nechta lemuje jeho obrys ukončujúc ho kruhovým okrajom na špičke. Končeky nechtov tak pripomínajú oblúk dokonalého kruhu, vďaka čomu vyzerajú dámske prsty prirodzene. Nechty to opticky zužuje a široké nechtové lôžka tak pôsobia o čosi štíhlejšie. K takémuto tvaru nechta sa navyše hodí akýkoľvek odtieň.

Oválne nechty

Vyzerajú nielen prirodzene, ale vďaka jemnému zbrúseniu okrajov máte pocit, akoby sa necht predĺžil. Prsty tak pôsobia dlhším dojmom, až máte pocit, že nechty mierne prerástli špičku prsta. Oválny tvar je navyše mimoriadne ženský, môžete si s ním dokonca dovoliť i experimentovanie s trendovými farbami. Nemusíte sa báť ani výrazných odtieňov a pokojne siahnite aj po metalických prvkoch či sýtej červenej.

Hranaté nechty

Žiadne zaoblenie okrajov, zato bezchybné hrany. Ak si tento tvar spájate s nechtovými kráľovnami, ako Gwen Stefani, Missy Elliot či Dolly Parton, nemýlite sa. V našich končinách sa síce tento tvar vyskytuje zriedkavejšie, dá sa však povedať, že jeho nositeľky sú o to výraznejšie osobnosti. Hodiť sa vám bude aj v prípade, že máte úzke nechtové lôžka a štíhle prsty. Na takýchto nechtoch vyniknú krásne sýte tmavé farby, ktoré im dodajú skutočne trendy vzhľad. Stačí pridať niekoľko geometrických vzorov a vesmírnych odtieňov a moderná mladá žena môže sebavedome  vykročiť do veľkého sveta.

Hybrid menom squoval 

Že vám slovník cudzích slov pod týmto názvom nič neodhalil? Zrejme sa ešte nestihol aktualizovať na najnovšiu edíciu nechtového dizajnu. Pod názvom squoval  sa pritom neukrýva nič iné než zaoblené okraje hranatých nechtov. Dosiahnete ním univerzálny, no veľmi sympatický tvar, ktorý vyzerá dobre tak na krátkych, ako i na dlhých prstoch. A aby ich krása naplno vynikla, odporúčame takto tvarované nechty kombinovať s tmavšími odtieňmi.

Nechty v tvare baleríny

Nie náhodou sa nechty tohto tvaru pomenovali po tejto dlhonohej tanečníčke. Nechty zužujúce sa k oblej špičke prsty nielen nádherne predĺžia, ale im dodajú aj mimoriadnu eleganciu a podčiarknu silu nežného pohlavia. Ak patríte k vyznávačom módneho dizajnu a vaše nechty sú jeho dôležitou súčasťou, tento štýl si veľmi rýchlo obľúbite. Vyniknú na nich sýte farby, ktorým pristane matný vzhľad.

Nestarnúci tvar mandle

Predĺžené nechty so skosenými hrotmi patria dlhodobo medzi najkrajšie tvary, akými sa môžu vaše nechty pochváliť. Sú sexy, prsty mierne zoštíhľujú a tak ako táto delikatesa, aj takto tvarované nechty priam lákajú k zahryznutiu. Pristanú im nude odtiene, ktoré dovolia ich prirodzenému vzhľadu dokonale vyniknúť.

Nechty v tvare ostrej ihly

Sú také dlhé a špicaté, že sa nedajú nazvať inak než jednoducho dramatické. Hoci ostrý tvar týchto pazúrov zaznamenáva prudký nárast popularity, v skutočnosti sa datuje už od polovice 20. storočia. Pritom by sa mohlo zdať, že tento tvar nebude príliš praktický, tobôž nie nositeľný. Opak je však pravdou. Správnym spevnením nechtu gélom alebo akrylomnemusíte mať obavy, že sa vám pri manuálnej práci vaše dizajnové ihličky poškodia. Tento typ nechta je vhodný pre tých, ktorí obľubujú extravagantnosť a ich nevyhnutným módnym doplnkom je  nápaditosť. Stačí k tomu pridať nádielku kamienkov a trblietok a módna prehliadka sa môže začať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *