Všetko a akrylových nechtoch – rady, finty a postup

Všetko a akrylových nechtoch – rady, finty a postup

Akrylové nechty

Akrylové nechty sú výnimočné svojou pevnosťou. Preferujú ich ženy, ktorým nedrží na nechtoch gél alebo gél lak. Vydržia Vám aj mesiac, bez toho aby sa zlomili alebo vytvorili sa odchlipy, a to aj pri denno dennej manuálnej práci.

Akryl sa odporúča pre ženičky, ktoré pracujú manuálne alebo si denne namáčajú ruky vo vode, čo je jedným z dôvodov, prečo nedržia gélové nechty.

Naozaj veľká výhoda akrylu je tá že nepotrebujete Uv- Led lampu. Akryl sa sám vytvrdí na vzduchu.

Monomer-Liquid

Pri akrylovej metóde je dôležitý správne zvolený monomer-liquid. V prípade ak začínate s akrylovými nechtami odporúčame Vám zvoliť pomalyschnúci liquid. Tento typ liquidy pomalšie schne a tým pádom máte dlhší čas pri modelácií nechtu.

Ak patríte medzi pokročilé nechtárky a práca s akrylom Vám nie je cudzia a potrebujete svoju prácu zefektívniť a zrýchliť určite odporúčame zvoliť rýchloschnúci liquid. Tento typ liquidu schne na vzduchu naozaj rýchlo a preto práca s týmto liquidom musí byť naozaj rýchla, čo zrýchli aj samotnú stavbu nechtov.

Ak aj Vám liquid neskutočne smrdí a práve kvôli tomu nechcete robiť akrylové nechty mi Vám ponúkame liquid so zníženým zápachom. Tento liquid je špeciálne vyrobený tak, aby bol typický zápach znížený. Tento liquid má stredne rýchlu schopnosť schnutia.

Štetec pri modelácií akrylom

Pri akrylovej modelácií je jednou z najdôležitejších pomôcok kvalitný pravý kolínsky štetec, ktorý je určený na modeláciu akrylom. Kolínske štetce sú typické tým, že  sú vyrobené z pravých prírodných štetín, práve tieto štetiny veľmi dobre nasiaknu liquid na rozdiel od lacnejších syntetických štetcov. Pri štetcoch sa neoplatí šetriť je to investícia, ktorá sa Vám sto násobne vráti. S kvalitným štetcom je práca rýchla a akrylové guličky sa vytvárajú jednoducho.

Veľa žien odmieta akrylovú modeláciu lebo je technicky náročná. Nie je to pravda, v prípade ak zvolíte kolínsky štetec z pravých štetín. Pri syntetických štetcoch je práca náročnejšia, pretože syntetické štetiny nedokážu nasať liquid a tým pádom sa aj akrylové guličky tvoria ťažko.

Preto nezabudnite kvalitný štetec z prírodných štetín je pri akrylovej modelácií to najdôležitejšie.

Tipy akrylových práškov

V našom obchode nájdete základné stavebné akrylové práčky. Cez základný odtieň stavebnej čírej, ktorá po zaschnutí dosiahne priesvitný odtieň, jemné ružovkastú, ktorá je po zaschnutí s jemným ružovým odtieňom telovej.

Kamuflážne prášky krásne prekryjú lôžko s prirodzene hnedým odtieňom. Kamufláž je vhodná pri francúzskej stavbe, pri ktorej vytvárate mandľu za pomoci kamufláže a bielu špičku za pomoci bieleho akrylového prášku. Kamufláž môžete použiť aj pri stavbe celého nechtu.

Za pomoci farebných akrylových práškov vytvoríte nádherné 3D kvetiny a ozdoby. S takýmto farebným akrylovým práškom môžete potiahnúť aj celé lôžko. Alebo si vytvoríte iba farebnú francúzsku špičku. Fantázie sa medze nekladú. Akryl ponúka mnoho spôsobov zdobenia.

Postup ako na to

1. Základná úprava prírodného nechtu

Pri každej modelácií je dôležitá dezinfekcia. Ruky vydenzifikujeme sebe a aj zákazníčke.

Pred predlžovaním nechtov akrylom odstránime všetky zvyšky predošlého laku, gélu alebo gél laku. Nechtové lôžko musí byť dôkladne zbavené a vyčistené akéhokoľvek materiálu. Pilníkom upravíme tvar nechtu. V okolí nechtovej kožičky aplikujeme cuticule remover, ktorý necháme 2-3 min pôsobiť. Za pomoci pomarančového drievka zatlačíme zmäkčenú kožičku a klieštikmi odstránime zádery a odumretú kožičku. Následne jemným bufferom prebrúsime lôžko nechtu – prebrúsením lôžko dôkladne zmatníme. Prach, ktorý vznikne pri brúsení dôkladne odstránime za pomoci oprašovača alebo kefky.

2a Nasadenie šablóny

Predlžovanie nechtov za pomoci šablón je šetrnejšie a aj rýchlejšie. Šablónu odlepíte z papiera vnútorné koliesko na šablóne odlepíte. Šablónu uškami zalepíme a vytvorí sa nám ako keby lievik. Takto pripravenú šablónu osadíme na necht. Šablóna musí spolu s nechtom vytvárať jednu líniu- nemôže byť medzi nimi medzierka. Následne modelujeme necht.

2b Lepenie a následná úprava umelých tipov 

Pri predlžovaní nechtov s tipmi je dôležitá príprava prírodného nechtu. Nechtová platnička musí byť obrúsená do oblúčika, tak aby pekne splývala so zarážkami v tipoch. Veľmi dôležitá je správna veľkosť tipov. Pri každom nechte je potrebné správne zvoliť veľkosť tipu tak aby bol tip úplne rovnaký ako prírodný necht. Po pripravení tipov môžeme pristúpiť k samotnému lepeniu. Lepidlo aplikujeme na zarážku tipu a umelý necht prilepíme o prírodný. Prilepený tip tlačíme na nechte približne 10 sekúnd. Pri lepení nemôžu vzniknúť bublinky. V prípade ak Vám vznikla bublinka tip musíte dať dole. Bublinky vytvoria vzduchový priestor, v ktorom sa môžu vytvárať plesne. Pri bublinkách Vám nebudú tipy držať a po pár dňoch a nechty zlomia. Lepenie je preto veľmi dôležité a je potrebné si naň vyčleniť dostatok času a trpezlivosti.

Po nalepení tipu si upravíme dĺžku na všetkých nechtoch. Dĺžka  umelých nechtov sa upravuje za pomoci gilotíny. Následne sa nechty upravia za pomoci pilníka do požadovaného tvaru. Miesto, kde je tip prilepený je potrebné prebrúsiť do stratena. Na prebrúsenie používame pilník so zrnitosťou 100/100. Pri brúsení prechodu dávame pozor na prírodný necht, prebrusujeme vždy len tip. Keď už prechod nevidno použijeme jemný buffer 100/180 a prebrúsime – zmatníme aj prírodný necht. Zvyšky prachu odstránime pomocou kefky. Takýto necht je pripravený na modeláciu.

3. Prep

Prep je tekutina, ktorá dokonale pripraví prírodné lôžko na modeláciu. Lôžko je za pomoci prepu dokonale odmastnené a vydenzifikované. Prep sa aplikuje len na prírodné lôžko. Po aplikácií prepu počkáme približne 1 minútu aby sa nechtovej platničke zaschol.

4. Primer

Primer slúži na lepšie priľnutie akrylu, a tiež predchádza vzniku plesní. Primer aplikujeme len na prírodné lôžko. Po aplikácií počkáme približne 3 min. aby dokonale zaschol. Po zaschnutí je necht opäť matný.

5. Aplikácia akrylu 

Štetec z prírodných štetín namočíme do liquidu. Štetec po namočení nemôže byť príliš mokrý ale ani príliš suchý. V oboch prípadoch by sa nám nevytvorila gulička z akrylu. Stredne mokrý štetec namočíme do stavebného akrylového prášku a vytvárame guličku akrylovej hmoty. Guličku vytvoríme tak, že namočíme špičku štetca do masy a následne guličku posúvame za pomoci štetca do predu  (ako keď sa stavia snehuliak) . Takto vytvorenú guličku otrieme na stred nechtu. Následne roztláčame akryl (ťapkavým pohybom). Pracujeme rýchlo, pretože akryl tvrdne na vzduchu. Dávame pozor aby sa akryl nedostal ku kožičke. Takto si vymodelujeme jemný tvar C-oblúku. Ak nie sme spokojné s C-oblúkom akryl si prebrúsime do požadovaného tvaru a prebytočný prach odstránime kefkou.

V prípade ak modelujete necht na šablónu po vytvrdení akrylu šablónu odstránte a následne necht prebrúste do požadovaného tvaru

6. Zdobenie akrylových nechtov

Akrylové nechty sa môžu zdobiť akrylovými práškami, ale aj farebným gélom alebo gél lakom, ktorý je potrebné vytvrdiť v Uv-Led lampe.

7. Vrchný top

Po zdobení nechtov je potrebné nechty pretopovať vrchným topom. Je na Vás, či zvolíte bezvýpotkový top, ktorý už nie je potrebné zotierať cleanerom alebo zvolíte výpotkový top na ktorom je potrebné zotrieť vrchný lepkavý výpotok.

8. Olejček

Záverečnou fázou pri modelácií je ošetrenie nechtovej kutikuly. Olejček aplikujeme v okolí kutikuly a jemným pohybom ho do nechtu vmasírujeme. Olejček kožičku vyživí a dokonale hydratuje.

Upozornenie

Po modelácií je veľmi dôležité dôkladne vyčistiť štetec, čo Vám zaručí, že Vám vydrží aj roky. Štetec sa čistí v monomere. Pri čistení štetca dávame pozor aby si zachoval svoju pôvodnú špičku a neroztrapatil sa. Liquid ktorý sa práve používa pri modelovaní sa vždy odlieva do malých štamprlíkov. Takýto použitý liquid nikdy neprelievame do pôvodného balenia, pretože si celý liquid znehodnotíme. Použitý liquid vyhodíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *