Chcete krásne gélové nechty? Toto by ste o nich mali rozhodne vedieť

Chcete krásne gélové nechty? Toto by ste o nich mali rozhodne vedieť

Hoci sa môže zdať, že gélové nechty sú módnou záležitosťou poslednej dekády, opak je pravdou. Patentované totiž boli ešte v roku 1984. V súčasnosti patria medzi mimoriadne obľúbený spôsob úpravy nechtov, pričom výnimočná nie je ani ich domáca aplikácia bez nutnosti navštíviť manikérsky salón. Možno aj vy pri čítaní tohto článku pohľadom spočiniete  na svojich krásne upravených gélových nechtoch. Ste si však isté, že o nich viete všetko?

Gél versus akryl

Azda najväčším rozdielom medzi gélovými a akrylovými nechtami je proces ich nanášania. Zatiaľ čo akrylové nechty sa tvoria nanášaním akrylového prášku, ktorý po krátkom čase jednoducho zaschne na vzduchu, gélové nechty uschnú len po UV lampou. Ich aplikácia je pritom veľmi podobná klasickému lakovaniu nechtov. Rozdiel medzi gélom a akrylom je aj v samotnej modelácii nechta. Oproti akrylovým vyzerajú gélové nechty prirodzenejšie, pričom  ich variabilita nepozná hraníc.

Stop vysychaniu a starnutiu

Bojíte sa, že svoje prirodzené nechty pod vrstvou gélového nánosu pridusíte? Žiaden strach! Nechty sú neživou súčasťou nášho tela. Sú tvorené šupinkami podobnými koži či vlasom. Práve kontakt so vzduchom im „pomáha“ starnúť tým, že ich vysušuje. Nechty tak strácajú prirodzenú pružnosť a ľahšie sa lámu. A práve spevnením nechta gélom predchádzame ich  vysychaniu, vďaka čomu necht odoláva nárazom a neštiepia sa jeho končeky.

Mýtus zvaný škodlivé UV svetlo či chémia

Gélové nechty často čelia kritike z dôvodu, že sú umelé (mimochodom, potom by ste nemali používať ani lak na nechty J). Dôvodom negatívnych recenzií býva aj „hrozba“ škodlivého UV(A) žiarenia. Ani tu však nie je dôvod na paniku: UV lampy nie sú ani zďaleka také silné, aby v prípade úpravy nechtov na troj- až štvortýždennej báze dokázali spôsobiť zdravotné problémy. Väčšie riziko hrozí už pri samotnom vystavení sa UV žiareniu slnka. Paradoxne ho však v pandemickom období čoraz viac z nás vyhľadáva, a to práve kvôli obsahu vitamínu D.

Navyše súčasné gélové systémy na modelovanie nechtov neobsahujú kyselinové materiály. Vďaka tomu tak máte istotu, že sa ani dlhodobým nanášaním nevystavíte žiadnemu zdravotnému riziku.

Krásne nechty z pohodlia domova

Svojpomocná úprava nechtov a aplikácia gélu je aj vplyvom pandemických rokov čoraz obľúbenejšia. Na to, aby ste si krásne nechty dokázali bez problémov vyčariť v pohodlí domova, budete potrebovať niekoľko základných prípravkov.

  • primer, čiže voľneschnúci roztok, ktorý zlepšuje priľnavosť gélovej hmoty na nechtoch
  • cleaner alebo odmasťovač, ktorý slúži na odmastenie prírodných nechtov pred modeláciou, ako aj na odstránenie výpotku po vytvrdnutí gélu
  • vatové tampóny

Ak vás príroda neobdarila peknými, pevnými nechtami, prípadne vás láka iný vzhľad či tvar, gélové nechty sú tým pravým riešením. Môžu sa aplikovať na akúkoľvek veľkosť i tvar nechta. Kvalitne aplikované gélové nechty potom vydržia aj tri až päť týždňov, v prípade precíznej starostlivosti aj dlhšie. A keďže sa proces ich výroby snaží čoraz viac vyhýbať kyselinám, ku krásnemu vzhľadu si s gélovou nádielkou pribalíte aj istotu zdravotnej nezávadnosti. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *