• Domov
  • Tipy

Starostlivosť o prirodzené i umelé nechty v zime

Starostlivosť o prirodzené i umelé nechty v zime

Suché, popraskané, dehydratované. Reč je o našich rukách, ktorých vzhľad mnohé z nás zima riadne potrápi. Nemali by sme to podceniť a zabudnúť, že ruky a nechty na nich sú našou druhou tvárou a vizitkou starostlivosti o seba samých. Pokožka v okolí nechtov je v dôsledku zmien teploty popraskaná, tvoria sa na nej zádery. Zvýšená starostlivosť o nechty v zimnom období je preto viac než na mieste. Nech už máte vlastné či gélové nechty, starostlivosť o ne by mala obsahovať tieto hlavné zložky.

Olejčeky a prípravky na báza vazelíny 

Olejčeky a vitamínové koncentráty vám pri pravidelnom používaní zabezpečia správny rast a výživu nechtov. Sú bohaté na vitamíny A, E, C, B1, B5, B7, H, PP a minerálne oleje. Súčasne zabraňujú oxidácii, pomáhajú pri vyhladzovaní nechtov a dokonale sa hodia aj pre leštenie prírodných i umelých nechtov. Stačí si vybrať zo širokej ponuky olejčekov takú vôňu, ktorá sa vám páči a dokonalá starostlivosť sa môže začať. Olejčeky si dokonca môžete natrieť na nechty aj pokožku v ich okolí hoci i pred sprchovaním. Vodná para v sprche pomôže oleju vniknúť hlbšie do popraskanej pokožky, preto sa oplatí vyhradiť si čas na menšiu nechtovú masáž.

Ochranný krém a peeling na ruky

V zime by sme sa rozhodne mali vyhýbať používaniu krémov na báze vody. Voda totiž zamŕza, nie je preto ťažké predstaviť si, čo to môže spraviť s našimi rukami. Optimálnou náhradou hydratačných krémov bude ochranný krém na ruky Semilac Canola Defence, ktorý poskytuje dlhotrvajúci zvlhčujúci účinok a súčasne podporuje ochranu proti škodlivým účinkom vonkajších faktorov. Jej ľahké zloženie pokožku rúk efektívne zvlhčí a vďaka  úžasnej kombinácií vôní ľalie, jazmínu, broskyne, frézie a fialiek jej dodá  jemný saténový pocit. Aby ste tieto pozitívne účinky umocnili, pred nanesením krému aplikujte v rámci pravidelnej starostlivosti Semilac Care Hand Peeling pokojne aj každý deň. Vďaka rastlinnému pôvodu jej častíc bude pokožka zbavená nečistôt a takto vyhladená bude pripravená na ďalšie ošetrenie. Navyše má výbornú konzistenciu, krásne vonia a veľmi  ľahko sa nanáša na pokožku. 

Nezabúdajme na rukavice a zdravú stravu

Rukavice totiž udržujú prirodzenú vlhkosť nechtov a chránia prsty pred mrazom, vetrom i extrémnymi teplotami. Zároveň pre vás zrejme nebude žiadnou novinkou fakt, že nedostatok potrebných živých sa odzrkadlí aj na vašich nechtoch. Či už ide o drobné biele fliačky alebo zvýšenú lámavosť nechtov, berte to ako upozornenie, že telu niečo chýba. V zime preto zvýšte najmä príjem bielkovín, vápnika a vitamínu E, ktoré posilňujú rast nechtov. Priaznivo bude pôsobiť aj kyselina listová, ktorú v bohatom zastúpení obsahuje špenát, špargľa i strukoviny. K tomu aspoň osem pohárov vody denne a vaše nechty sa vám istotne odvďačia zdravím, žiarivým vzhľadom. 

Kratšie prirodzené vs. dlhšie gélové 

Vedeli ste, že nechty v zime rastú pomalšie? Riešením na udržanie ich tip-top stavu sú buď kratšie vlastné nechty, ktoré budú odolnejšie voči mrazu, no súčasne nebudú pôsobiť tak pekne ako dlhé gélové nechty, ktoré znesú väčšiu záťaž. Ba čo viac, s gélovými nechtami bude aj otužovanie bez neoprénových rukavíc menej bolestivé. Prsty a nechty na nohách sú totiž poslednou destináciou, do ktorej v studenej či ľadovej vode smeruje cirkulácia krvi. Majú preto tendenciu nepríjemne bolieť nielen otužilcov začiatočníkov.

Náš Tip na regeneraciu : BrazzCare súprava na manikúru

Rukavice na manikúru bez použitia vody. PH neutrálny, až 7 účinných látok zabezpečí dokonalú manikúru a prichystá ruky na lakovanie, alebo modeláciu gélom, gél lakom, alebo akrylom. Z dôvodu absencie použitia vody sa znižuje riziko plesní

A nezabúdajte, že to, ako sa staráte o svoje nechty v zime, prinesie svoje ovocie v jarnom období. Nebojte sa preto po zime odhaliť svoju nechtovú pýchu a darujte si starostlivosť, za ktorú sa vám vaše nechty odvďačia zdravým, žiarivým vzhľadom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *